کل اخبار 1427 اخبار امروز : 3
 • تاریخ : چهارشنبه - ۲۹ - فروردین - ۱۴۰۳
 • برابر با : Wednesday - 17 - April - 2024
 • ساعت :

  یادداشت و گزارش Archives | پایگاه خبری پایش روز

  مونوریل قم؛ معضلی چندوجهی با راه‌حل‌های نوآورانه
  اسفند ۹, ۱۴۰۲
  یک نامزد انتخابات مجلس عنوان کرد

  مونوریل قم؛ معضلی چندوجهی با راه‌حل‌های نوآورانه

  پایش روز - نامزد انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی گفت: مونوریل قم، پروژه‌ای بلندپروازانه که پس از سال‌ها بلاتکلیفی، به نمادی از چالش‌های مدیریت شهری بدل شده ولی راهکارهایی خلاقانه برای حل این چالش وجود دارد.

  نسبت رونق تولید و رسالت نمایندگی
  اسفند ۲, ۱۴۰۲

  نسبت رونق تولید و رسالت نمایندگی

  پایش روز - اگر نماینده در انجام تکلیف نظارتی خود مصمم بوده و نظارت صائب داشته باشد و دخالت در عزل و نصب مدیران نداشته باشد، بسیاری از مشکلات حل خواهند شد. به عنوان مثال در حوزه کارآفرینی اولویت‌ها عادلانه نیستند. تولید بایست حمایت شود اما چرخه حمایت از تولید عادلانه نیست؛ بلکه به میزان اتصال فرد به بدنه قدرت و ارتباط با اهالی قدرت تخصیص صورت می‌گیرد.

  به این خانم معلم ایرانی باید مدال افتخار داد
  دی ۲۰, ۱۴۰۲
  گفتگو با معلم فداکار گیلانی

  به این خانم معلم ایرانی باید مدال افتخار داد

  پایش روز - داستان مربوط به معلمی فداکار است که آوازه ایثارش در فضای مجازی بسیار پیچید. معلمی که برای شاگردهای کوچکش سنگ تمام گذاشت و اجازه نداد درد بیماری، موجب شود تا آنها را از یاد ببرد.

  مسجدی که ۲۴ ساعته پاسخگوی مردم است
  دی ۱۶, ۱۴۰۲

  مسجدی که ۲۴ ساعته پاسخگوی مردم است

  پایش روز - مسجد امام رضا(ع) واقع در چهار راه زیبادشت تهران به صورت 24 ساعته در خدمت مراجعه کنندگان است، مسجدی که امام جماعت آن معتقد است مجسد باید پاسخگوی همه نیازهای مردم و محل آموزش مسائل قرآنی، فرهنگی و غیره باشد.

  راهکارهای تقویت نهضت امید و نشاط آفرینی در جامعه
  دی ۱۵, ۱۴۰۲

  راهکارهای تقویت نهضت امید و نشاط آفرینی در جامعه

  زهـرا چــم- اهمیت امید و نشاط آفرینی در جامعه به قدری است که فقدان آن موجب ایجاد جامعه ای افسرده و دلمرده می شود، چرا که هرقدر مردم یک جامعه نسبت به آینده امیدوار باشند، آن جامعه شاهد تغییرات و تحولات مثبتی خواهد بود. در شرایط فعلی جامعه که دشمنان سعی دارند با سیاست های تبلیغی و رسانه ای خود مردم را نسبت به آینده و سرنوشت عمومی کشور ناامید کنند و برای این کار تمام سرمایه و ظرفیت خود را برای اشاعه بی اعتمادی و ایجاد فاصله بین مردم و مسئولین به کار بسته اند، شکست محاصره تبلیغاتی دشمن فقط با ایجاد امید و نشاط آفرینی در جامعه محقق می شود. امید و نشاط آفرینی در جامعه تنها با نگاه واقع بینانه و تلاش مصرانه محقق می شود؛ نگاهی که به دور از هر گونه حب و بغض باشد و واقعیت را از دل فضای غبارآلود بیرون بکشد و این مهم فقط با تلاش متولیان امر و همکاری آحاد مردم جامعه تحقق پیدا می کند. در همین راستا در این نوشته راه حل هایی کاربردی و اجرایی پیشنهاد می شود که امید است با به کار گیری آنها بتوان با زنده کردن امید و نشاط در دل جامعه نتایج رضایت بخش و مثمر ثمری گرفت .

  وقتی امنیت اسرائیل برای آمریکا مهمتر از امنیت دریاهاست
  دی ۱۱, ۱۴۰۲
  3 راهکار رژیم صهیونیستی برای فرار از تحریم دریایی انصارالله

  وقتی امنیت اسرائیل برای آمریکا مهمتر از امنیت دریاهاست

  پایش روز - ارتش یمن اعلام کرده است تا زمانی که رژیم صهیونیستی مانع ورود دارو و غذا به نوار غزه می‌شود اجازه تردد کشتی‌ها به این رژیم از طریق تنگه باب المندب و دریای سرخ را نخواهد داد؛ کانال ۱۲ تلویزیون دولتی اسرائیل هم به نقل از تعدادی از اعضاء کابینه این رژیم، به سقوط ۷۵ درصدی فعالیت‌های اقتصادی اذعان کرده و همزمان، چند شرکت بزرگ حمل و نقل جهانی از جمله MAERSK، Hapag-Lioyd، OOCL, ، Euronav، CMA CGMو MSC اعلام کرده اند عبور کشتی‌هایشان را به سوی سرزمین‌های اشغالی از طریق دریای سرخ به دلیل ترس از حملات انصارالله یمن به صورت موقت، متوقف کرده‌اند در پاسخ، اسرائیل و حامیانش برای مقابله با تحریم دریایی یمن، چند راهکار را در دستور کار قرار داده‌اند که شامل جایگزینی راه زمینی به جای راه دریایی، استفاده از روش‌های غیر قانونی کشتیرانی و همچنین استفاده از ائتلاف بین‌المللی دریایی برای تامین امنیت کشتی‌هایی که مقصد آنها سرزمین‌های اشغالی است.

   اقتصاد دخیل است یا فرار از مسئولیت‌؟
  دی ۳, ۱۴۰۲
  گریز پسران مجرد از ازدواج؛

   اقتصاد دخیل است یا فرار از مسئولیت‌؟

   ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار پسر مجرد در حالی زندگی در تنهایی را انتخاب کرده‌اند که برخی مسایل اقتصادی را در آن دخیل می‌دانند و برخی گریز از مسئولیت تشکیل خانواده را علت آن مطرح می‌کنند؛ باید دید که این گروه از جوانان چه دردهای پشت پرده‌ای دارند که آگاهانه زندگی مجردی را انتخاب کرده‌اند. […]

  دفع بهداشتی فاضلاب؛ چالشی اساسی پیش‌روی نهضت ملی مسکن قم
  دی ۲, ۱۴۰۲
  در بازدید خبرنگاران از تصفیه خانه فاضلاب قم عنوان شد

  دفع بهداشتی فاضلاب؛ چالشی اساسی پیش‌روی نهضت ملی مسکن قم

  پایش روز - معاون آبفای استان قم گفت: با توجه به تکمیل ظرفیت اسمی خطوط انتقال و تصفیه‌خانه‌های موجود فاضلاب، چالش‌های جدی برای ارائه خدمات پایدار به ویژه در بخش فاضلاب به سایت‌های نهضت ملی مسکن وجود دارد.

  تاریخچه کودهای آلی و شیمیایی در ایران
  آذر ۲۹, ۱۴۰۲

  تاریخچه کودهای آلی و شیمیایی در ایران

   تا اوایل دهه ۷۰ شمسی میزان کل کود مصرفی ۵/۲ میلیون تن برآورد شده بود و کلیه برآوردهای پس از آن بیانگر نیاز بیشتر به کود در کشور میباشد، که با افزایش اطلاعات و جمع بندی های دقیق تر نسبت به حاصلخیزی خاک ها این مقدار به واقعیت نزدیکتر شده است.  اما طی سالیان گذشته […]

  چرا تاکید رهبری در حمایت از بخش خصوصی شنیده نمی‌شود؟
  آذر ۲۵, ۱۴۰۲

  چرا تاکید رهبری در حمایت از بخش خصوصی شنیده نمی‌شود؟

  پایش روز - به نظر می‌رسد مواجهه جدید دولت با یک شرکت خصوصی، آن هم در ماه‌های پایانی سال، بیشتر ژست مبارزه با فساد باشد نه اقدامی در راستای حمایت از مردم و فعالان بخش خصوصی.

  برو بالا