حجت‌الاسلام وحدتی آراسته:

اگر نیک بنگریم، نشانه‌های «اصلح» آشکار است

با سلام و صلوات به روح بلند امام راحل، شهیدان بلند مرتبه نظام مخصوصا شهیدان خدمت.

در تبیین مؤلفه‌های اخلاقی و توانایی یک رئیس جمهور در تراز انقلاب باید گفت از خصایص مهم یک نامزد ریاست جمهوری و منتخب اصلح که باید مورد توجه مردم شریف ایران اسلامی باشد این است که در وهله نخست، مسئولیت‌پذیر باشد؛ شاخصه مسئولیت‌پذیری این است که یک فرد، هر کس و در هر رتبه‌ای که هست، باید در مقابل تمام امور و کارهای خود مسئول و پاسخگو باشد. رفتار درست با مردم و خود را خادم مردم دانستن و پاسخگویی مهمترین شاخصه یک مسئول و رئیس جمهور است.
ما شاهد بودیم کسانی در صدر دولت بودند که به راحتی به مردم توهین می‌کردند در حالی که هیچ مسئولی حق کمترین اهانت و بی‌احترامی به مردم را ندارد.
مولفه دوم اینکه رئیس دولت جمهوری اسلامی، ولایت‌پذیر بوده و اطاعت از امام جامعه را بر خود لازم بداند، رئیس جمهور منتخب و نامزد ریاست جمهوری باید تابع محض ولی فقیه باشد؛ بار دیگر باید به این جمله امام راحل بیندیشیم که فرمودند: «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد» لذا مردم شریف ایران نیز باید چنین فردی لایق این پست بدانند.
سوم اینکه رئیس دولت، باید جهادی و پیگیر باشد، رئیس جمهور اتو کشیده، نمی‌تواند خدمتگزار مردم باشد و چنین مسئولیتی را بر عهده بگیرد، در نظام جمهوری اسلامی آن هم جایگاه ریاست جمهوری نباید به گونه‌ای باشد که مردم سردرگم، نگران، معطل، نا امید و سرگردان باشند.
چهارم اینکه کارنامه درخشانی در خدمت و کار اجرایی از خود نشان داده باشد، باید منتخبی رئیس جمهور مردم شریف ایران باشد که وقتی به گذشته اجرایی او نگاه می‌کنیم، سابقه‌ای درخشان پیش چشممان باشد.
پنجم اینکه منتخب ریاست جمهوری باید انسانی شجاع و نترس در برابر قدرت‌های پوشالی دشمن در دفاع از ارزش‌ها، انقلاب، ایران اسلامی و حقوق مردم اما در برابر مردم متواضع و سر به زیر باشد.
قاطعیت، ششمین مؤلفه رئیس جمهور منتخب است، چرا که قاطعیت در مقام تصمیم‌گیری و اجرا، نقش بسیار مهم و اثرگذاری در جامعه و بین مسئولان خواهد داشت، و مهم‌تر از همه، قاطعیت در برابر تحریم‌ها و تهدیدها و دشمنان قسم خورده نظام است که جزء لاینفک رئیس جمهور اسلامی ایران محسوب می‌شود.
یکی دیگر از موئلفه‌های مهم، روحیه خدمتگزاری و خادم بودن مردم است، خاطرتان باشد شهید جمهور می‌فرمودند «من یک طلبه خدمتگزار هستم»؛ او کسی بود که با مردم رفتار مالکانه و فرمانفرمایانه و متکبرانه نداشت، بلکه جایگاه و موقعیت خود را نعمتی می‌دانست که وسیله خدمت به مردم بود لذا این خصیصه مهمترین مؤلفه یک منتخب ریاست جمهوری است.
وقتی در بین همه نامزدهای محترم انتخابات نظر می‌اندازیم باید بدون احساس و کاملا واقع بینانه، و در وهله نخست برای نظام اسلامی و ارزش‌ها، برای اقتدار کشور و داشتن کشوری قدرتمند پای صندوق‌ رأی برویم و در انتخاب اصلح، طبق توصیه‌ها و شاخصه‌های یک رئیس جمهور انقلابی و جهادی که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) بارها مورد تاکید قرار داده‌اند را در نظر داشته باشیم.
تمامی نامزدهای محترم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری وقتی مورد تایید اعضای محترم شورای نگهبان هستند یعنی همه در جبهه انقلاب هستند اما این وظیفه من و شماست که شاخصه‌های انتخاب اصلح را در آنها ببینیم و دست به انتخاب بزنیم.
و اینجاست که وقتی همه این هفت مؤلفه را در نظر می‌آوریم، شخصی را می‌بینیم که قانون‌مداری و مسئولیت‌پذیری‌اش در همه سمت‌هایی که داشته آشکار است، ولایت‌پذیری و گوش به فرمان ولی امر بودن در او به منصه ظهور و بروز رسیده، اهل کار جهادی است و کارنامه‌ای درخشان از سوابق اجرایی او پیش رویمان است.
تسلیم‌ناپذیری در مقابل دشمنان و عدم سازشکاری در روحیه و عملکرد او مشهود است و قاطعیت در تصمیم‌گیری‌هایش زبان‌زد خاص و عام و نهایت امر اینکه در همه سمت‌های اجرایی بالایی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی داشته، هیچ گاه خود را بالاتر از فرد فرد ایرانیان ندانسته و همواره به جایگاه خادمی خود افتخار کرده است.
اگر نیک بنگریم، همه این شاخصه‌ها را در دکتر محمد باقر قالیباف خواهیم یافت، او همان مردی است که دست در دست شهید جمهور آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی نهاد و تمام قد از او حمایت کرد؛ اینک که سید شهید در بین ما نیست، نزدیک‌ترین فرد و اصلح‌ترین شخص، این مرد خراسانی است که گام در میدان خدمتی دیگر نهاده و برای ساختن ایرانی آباد، دست یاری به سوی ملت ایران دراز کرده است.