۱۵۰۰ میلیارد تومان برای درمان افراد تحت پوشش تامین اجتماعی قم هزینه شد

پایش روز - مدیر درمان تامین اجتماعی قم با اعلام اینکه حق بیمه پرداختی مجموعا 650 میلیارد تومان می باشد این در حالیست که هزینه های پرداختی بالغ بر 700 میلیارد تومان میباشد.

در نشست خبری بمناسبت هفته تأمین اجتماعی دکتر محصل مدیر درمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه در قم یک بیمارستان ملکی و ۳ درمانگاه جهت ارائه خدمات و پاسخگویی به بیمه شدگان وجود دارد که به علت مراجعات گوناگون از جمله زوار حضرت معصومه و همچنین ساکنان شهرهای مجاور جهت دریافت خدمات درمانی به این مراکز جوابگوی این حجم مراجعه کننده نیست
ایشان با اشاره به اینکه ۱۹۵۵ تخت تخت فعال داریم و سال گذشته ۷۵۶۱۹نفر بستری شده و از این تعداد ۱۱۲۰۳ نفر در بیمارستان امام رضا بستری بوده اند.
وی با اشاره به افزایش تعداد زایمان این بیمارستان خدمات بلوک زایمان بیمارستان امام رضا در سطح کشور قابل توجه دانستدکتر محصل با اشاره به تغییر رویکرد در تأمین اجتماعی که ابتدا فقط درمان بوده اما اکنون پیشگیری هم به آن اضافه شده است.
وی با اعلام اینکه شاهد کاهش محسوس مراجعه کنندگان بیماری‌های مزمن بوده ایم از دو سرطان سینه شایع در بانوان و سرطان کلون در آقایان غربالگری شده است که ۸ نفر از زنان و ۱۵ نفر از آقایان مبتلا بودند که اطلاع نداشتند.
ایشان ضمن اشاره به اینکه با ۷۱۶ مرکز قرار داد داریم و ۹۹ درصد نسخه های بیمه شدگان بصورت الکترونیک تولید می شود.
ایشان از تحت پوشش قرار گرفتن بیماران سخت و صعب العلاج در این دولت افزود ۹ میلیارد تومان هزینه برای ۷۵۲ بیمار سخت پرداخت شده است و در بحث ناباروری هم ۴۷۵۰ نفر تشکیل پرونده داده اند و در این زمینه نیز ۱۲ میلیارد تومان هزینه پرداخت نموده ایم
مدیر درمان تامین اجتماعی قم اعلام کرد حق بیمه پرداختی مجموعاً ۶۵۰ میلیارد تومان می باشد این در حالیست که هزینه‌های پرداخته شده بالغ بر ۷۰۰ میلیارد تومان میباشد.
دکتر محصل با اشاره به اینکه در بحث MRI در حال عقد قرارداد می باشیم و از سال آینده راه اندازی آن آغاز می‌شود و درمانگاه تخصصی ضلع شمال شرقی بیمارستان امام رضا در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و در ۲٫۵ طبقه با هزینه ۱۰۴ میلیارد تومان تا آخر سال ۱۴۰۴ به بهره برداری می‌رسد.
مدیر درمان تامین اجتماعی در پایان با اشاره به اینکه اگر مدیریت شهری قم زمین رایگان در اختیار ما قرار دهد آمادگی داریم تا در پردیسان و شهر جدید پرنیان درمانگاه رایگان احداث کنیم.