دبیر هنری هفتمین جشنواره پاییز برگ‌ریز:  

گاهی یک عکس از صدها صفحه روزنامه تأثیرگذارتر است/ لزوم حمایت از عکاسان حرفه‌ای 

پایش روز - دبیر هنری هفتمین جشنواره پاییز برگ‌ریز گفت: گاهی یک عکس به نحوی اثرگذار است که صدها صفحه روزنامه و مجله نمی‌تواند آن تأثیر را بر مخاطب داشته باشد. 

به گزارش پایگاه خبری پایش روز، مهدی جعفری در آیین اختتامیه هفتمین مسابقه عکس پاییز برگ‌ریز که با حضور رئیس کمیسیون خدمات شهری و امور زائرین شورای شهر قم، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری و جمعی از هنرمندان و پیشکسوتان عکاسی قم برگزار شد، با اشاره به اهمیت عکس به عنوان یک رسانه در دنیای امروز تأکید کرد: گاهی یک عکس به نحوی اثرگذار است که صدها صفحه روزنامه و مجله نمی‌تواند آن تأثیر را بر مخاطب داشته باشد. 

وی با بیان اینکه تا عکس‌هایی از زیبایی‌های قم منتشر نشود جلوه‌های زیبایی این شهر ملموس نخواهد بود، خاطرنشان کرد: امیدوارم با استمرار مسابقات و جشنواره‌های هنری و حمایت از عکاسان حرفه‌ای شهر در کنار بهره‌گیری از استعدادهای هنرمندان ناشناخته آلبوم ارزشمندی از زیبایی‌های سیما و مناظر شهری برجای بماند. 

دبیر هنری هفتمین جشنواره پاییز برگ‌ریز با اشاره به اینکه طی سالیان گذشته تغییرات بسیار زیادی در زیباسازی و توسعه فضای سبز در شهر ایجاد شده است، اذعان داشت: ارزشمندی این زیبایی‌ها به انتشار و انعکاس آن است و عکس بهترین ابزار برای انتشار این زیبایی‌هاست.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از روند برگزاری هفمین مسابقه عکس پاییز برگ ریز پرداخت و با اشاره به ارسال ۶۳۲ اثر از ۷۰  عکاس در دو بخش عکاسی با دوربین حرفه‌ای و عکاسی با موبایل به دبیرخانه این مسابقه ابراز کرد: بر اساس رأی هیئت‌داوران در نهایت ۱۵ اثر در بخش دوربین حرفه‌ای و ۸  اثر در بخش عکاسی با موبایل به نمایشگاه راه یافتند. 

جعفری با بیان اینکه محسن قائمی از عکاسان پیشکسوت قم و خانم‌ها مونا نیکوگفتار و نسرین شیخ حسن از مدرسین دانشگاه، داوری این مسابقه را بر عهده داشتند،  خاطرنشان کرد: از میان آثار منتخب ۵ اثر در بخش عکاسی با دوربین حرفه‌ای و ۴ اثر در بخش عکاسی با موبایل نیز به‌عنوان آثار برگزیده این مسابقه معرفی شدند.