کیفرخواست سارقان چاقو به دست منازل صادر شد

پایش روز - حجت الاسلام حسن غریب دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری متهمان، تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست سارقان مسلح منازل خبر داد .

به گزارش پایگاه خبری پایش روز ، حجت الاسلام غریب با اعلام اینکه متهمان سابقه دار این پرونده از منازل مسکونی شهرهای قم، ساوه، تبریز و دیگر شهرها طلا، دلار، سکه و اشیاء قیمتی به سرقت برده اند افزود: متهمان با استفاده از شگردهای متعدد  در پی پنهان کردن هویت واقعی خود و عدم شناسایی از سوی ماموران بودند.

وی در خصوص روش این باند سارقان حرفه ای گفت: متهمان با رصد و گشت زنی در محله ها و شناسایی خانه های خالی و بدون تردد ساکنان و زدن متعدد زنگ درب خانه از نبود اهالی منزل اطمینان حاصل می کردند و یکی از آنها با تخریب قفل درب یا بالا بردن کرکره برقی ورودی منزل وارد خانه می شد و یک نفر کنار کوچه مراقب رفت و آمدها بود و یک نفر نیز در خودرو منتظر همدستان برای فرار سریع بود.

این مقام قضایی با اشاره به اینکه برخی اموال مسروقه و سلاح های سرد از متهمان کشف و ضبط شده است گفت: متاسفانه اغلب اموال مسروقه به مالخران به کمترین قیمت فروخته شده است.

دادستان قم با هشدار به شهروندان در مراقبت از محله و توجه به تردد افراد و خودروهای مشکوک در اطراف منازل و معابر، از خانواده ها خواست برای سرعت و دقت در شناسایی اموال مسروقه، لیست اموال موجود در خانه بالاخص میزان وجه نقد، دلار، جواهرات، طلا، تعداد و نوع سکه های بهار آزادی و پارسیان، ساعت و اشیاء قیمتی خود را به طور دقیق و کامل لیست برداری نمایند و از نگهداری طلاهای خود در کنار فاکتور خرید آنها خودداری نمایند.