مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قم از راه اندازی مرکز تجاری ایران در آلماتی به همت یک شرکت مدیریت صادرات قم در کشور قزاقستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری پایش روز به نقل از ثروت ایرانی؛ روح الله ابراهیمی در نشست تخصصی حمایت از شرکت‌های مدیریت صادرات در حوزه صنایع کوچک و متوسط با اعلام این خبر اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون شرکت سحاب اندیشه، تجارات مانا شهد امیران، رایمند نیکو فراز ایرانیان و پارس فیدار موفق شدند با دریافت مجوزها […]

به گزارش پایگاه خبری پایش روز به نقل از ثروت ایرانی؛ روح الله ابراهیمی در نشست تخصصی حمایت از شرکت‌های مدیریت صادرات در حوزه صنایع کوچک و متوسط با اعلام این خبر اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون شرکت سحاب اندیشه، تجارات مانا شهد امیران، رایمند نیکو فراز ایرانیان و پارس فیدار موفق شدند با دریافت مجوزها از سازمان توسعه تجارت در حوزه مدیریت صادرات صنایع کوچک و متوسط فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه توانمندسازی شرکت های فعال در حوزه تجارت خارجی به عنوان یکی از برنامه های راهبردی سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران با هدف توسعه صادرات به کشورهای هدف مورد توجه بوده است، گفت: شرکت های مدیریت صادرات قم مورد حمایت شرکت شهرکهای صنعتی استان هستند.
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قم تصریح کرد: معاونت صنایع کوچک این شرکت با شناسایی و بررسی شرکت های حوزه تجارت و صادرات خارجی و متقاضی تبدیل شدن به مدیریت صادرات مشاوره های لازم را در اختیار آنها قرار می‌دهد و در کلیه مراحل برای توانمندسازی و موفقیت آنها همکاری و همراهی لازم را دارد.

وی اضافه کرد: شرکت‌های فعال در حوزه تجارت و صادرات خارجی بعد از اخذ مجوزات لازم و تبدیل به شرکت‌های مدیریت صادرات می‌تواند با عقد قرارداد با فعالان صنایع کوچک و متوسط استان قم از حمایت‌های مالی شرکت شهرک های صنعتی در حوزه های تبلیغات و بازاریابی در کشور هدف، ایجاد زیرساخت های صادراتی، حضور در هیئت های تجاری خارجی، اخذ استانداردهای بین‌المللی، ثبت شرکت و…. برخوردار شوند.

ابراهیمی در ادامه یکی از ویژگی های شرکت های مدیریت صادرات در خارج از کشور را فراهم شدن زمینه ایجاد انبار کالا و تاسیس شعب برای این نوع شرکت ها بر شمرد و خاطر نشان کرد: محل نگهداری و عدم امکان جابجایی کالای تجاری برای تولیدکنندگان شرکت کننده در نمایشگاه‌های بین المللی خارج کشور، نقل و انتقال کالا و یا تامین کالای مورد تقاضای مصرف کننده در خارج در زمان کوتاه یکی از معضلات و مشکلات بود که با ایجاد شرکت‌های مدیریت صادرات و احداث انبار و شعب نمایندگی برای خود در خارج این مشکل برطرف شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شرکت های بازرگانی و فعال در حوزه صادرات استان قم که متقاضی اخذ مجوز شرکت مدیریت صادرات هستند می‌توانند برای دریافت مشاوره تخصصی به معاونت صنایع کوچک این شرکت مراجعه کنند، اضافه کرد: در ماه جاری شرکت پارس فیدار توانست مجوزات لازم برای تاسیس مرکز مرکز تجاری ایران در آلماتی قزاقستان را اخذ و نسبت به راه اندازی آن اقدام نمایند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم یادآور شد: فعالان خوشه های صنعتی استان قم برای حضور فعال در حوزه شرکتهای مدیریت صادرات از ظرفیت بالایی برخوردار هستند که امیدوارم از شرایط مناسب به وجود آمده برای حضور جدی در بازارهای خارجی استفاده کند.