آیت الله سعیدی:مردم با آگاهی و معرفت از این نمایشگاه بازدید کنند / گشایش نمایشگاه کنگره ۴۰۰۰ شهید روحانی در قم

به گزارش پایگاه خبری پایش روز؛در مراسم افتتاحیه، آیت الله اراکی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه، آیت الله سعیدی، امام جمعه قم، حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین اکبری، نماینده ولی فقیه در سپاه علی بن ابی طالب (ع)، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی، عضو جامعه مدرسین، […]

به گزارش پایگاه خبری پایش روز؛در مراسم افتتاحیه، آیت الله اراکی، عضو شورای عالی حوزه های علمیه، آیت الله سعیدی، امام جمعه قم، حجت الاسلام والمسلمین ذوالنور، نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین اکبری، نماینده ولی فقیه در سپاه علی بن ابی طالب (ع)، حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی، عضو جامعه مدرسین، حجت الاسلام والمسلمین حسینی نژاد، رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم و … حضور داشتند.

آیت الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در سخنانی اظهار داشت: روحانیت همواره خود در خط مقدم دفاع از اسلام و انقلاب گام برداشته و سپس مردم را برای حضور در این مسیر ارزشمند فراخوانده است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه شهدای روحانی، گوشه ای از تلاش ها و مجاهدت های روحانیون رزمنده و جهادی در دفاع مقدس و عرصه های گوناگون را به نمایش گذاشته است، خاطرنشان کرد: مردم با آگاهی و معرفت از این نمایشگاه بازدید کنند و امیدواریم این نمایشگاه درسی برای ادامه مسیر انقلاب و شهدا باشد.

فرمانده تیپ ۸۳ امام جعفر صادق(ع) نیز در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه معرفی و آثار ارزشمند شهدای روحانیت از نهضت مشروطه تا انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و همچنین شهدای مدافع حرم و شهدای ترور از جمله دو شهید بزرگوار در حرم مطهر رضوی به نمایش درآمده است.

حجت الاسلام مجید منتظرزاده با بیان اینکه این نمایشگاه شامل ۵۰ غرفه بوده و تمامی استان های کشور به همت بسیج طلاب در این نمایشگاه حضور دارند، خاطرنشان کرد: سازمان تبلیغات اسلامی، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، پژوهشگاه امام صادق(ع) و تمامی نهادهایی که در رابطه با شهدای روحانی آثاری داشته اند، در این نمایشگاه مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کنگره ۴ هزار شهید روحانی تا ۱۲ خردادماه در طبقه دوم مصلای قدس شهر قم پذیرای عموم علاقه مندان است، تصریح کرد: ساعت بازدید از نمایشگاه از ساعت ۹ صبح تا اذان ظهر و از ساعت ۱۶ تا ساعت ۱۰ شب خواهد بود.

فرمانده تیپ امام جعفر صادق(ع) با اشاره به فضای معنوی نمایشگاه شهدای روحانی، بر ضرورت بازدید مردم از این نمایشگاه تأکید کرد و گفت: تعداد شهدای روحانی نسبت به سایر اقشار و اصناف بسیار بالاتر است و این نشان دهنده پیشگام بودن روحانیت در میدان های جهادی است.

وی در پایان با بیان اینکه ما معتقدیم که زنده نگه داشتن نام و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست، تصریح کرد: اینگونه اقدامات باعث سربلندی و ماندگاری انقلاب اسلامی است و به طور قطع یکی از راههای مقابله با توطئه ها و دسیسه های دشمنان و مشکلاتی است که در کشورمان ایجاد می شود.

گفتنی است، در این نمایشگاه، از هر استان، غرفه ای دایر شده و به معرفی شهدای روحانی آن استان می پردازند.

یادآور می شود، این نمایشگاه همه روزه صبح ها از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ و ۱۶ عصر الی ۲۰ دایر خواهد بود و علاقمندان می توانند از آن در مصلای قدس قم بازدید نمایند.