از پیش برنامه‌های کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی؛ تقدیر مسئولان سپاه استان قم از خانواده شهید حجت‌الاسلام هاشمی سنجانی

به گزارش پایگاه خبری پایش روز، سردار محمدرضا موحد فرمانده و حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان قم به همراه جمعی از مسئولان اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در منزل خانواده شهید حجت‌الاسلام علی هاشمی سنجانی حضور یافته و تکریم […]

به گزارش پایگاه خبری پایش روز، سردار محمدرضا موحد فرمانده و حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه استان قم به همراه جمعی از مسئولان اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در منزل خانواده شهید حجت‌الاسلام علی هاشمی سنجانی حضور یافته و تکریم این خانواده شهدا پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن اکبری در این دیدار با بیان اینکه دو سال گذشته اعضای کنگره ملی شهدای روحانی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند، اظهار کرد: ایشان بعد از آن دیدار بر برگزاری کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی در قم تاکید کردند و با توجه به تاکید ایشان برنامه‌ریزی‌های لازم برای برگزاری این کنگره در قم انجام شد.

وی اضافه کرد: شیوع ویروس کرونا موجب تاخیر در برگزاری کنگره شهدای روحانی شد در نهایت قرار شد این کنگره ملی در چهارم خردادماه در مصلی قدس شهر مقدس قم برگزار شود.

اکبری خاطرنشان کرد: تعدادی از دغدغه‌مندان از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه و برخی دیگر از دستگاه‌های فرهنگی گردهم آمده تا این کنگره را به شیوه مطلوب برگزار کنند که این همدلی و هم‌افزایی منجر به برگزاری هر چه باشکوه‌تر این کنگره می‌شود.

وی یادآور شد: روزانه گروه‌های مختلف در منازل خانواده شهدای روحانی حضور می‌یابند و به تکریم خانواده شهدا و ضبط خاطرات باقی مانده از آن‌ها می‌پردازند که این آثار در قالب نمایشگاهی برای عموم مردم به نمایش گذاشته می‌شود و قم به‌عنوان یک استان، حضور فعال در این نمایشگاه خواهد داشت و به نوعی میزبان استان‌های مختلف خواهد بود.

اکبری با اشاره به برگزاری ویژه برنامه‌های مختلف در پرتو کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی مطرح کرد: در دوران جنگ ۲۲۱ فرمانده از قشر روحانیون داشتیم که معرفی آن‌ها به صورت جدی دنبال خواهد شد؛ اعزام روحانیون جانباز بیش از ۷۰ درصد به خراسان رضوی، تعدادی از خانواده‌های شهدای مدافع حرم به کرمان و روحانیون آزاده دوران دفاع مقدس به قزوین از جمله دیگر برنامه‌های کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی است.

وی ضمن دعوت از خانواده شهید روحانی حجت‌الاسلام میرزا علی هاشمی سنجانی برای حضور در کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی عنوان کرد: امیدواریم عنایت و توجه شهدا موجب شود تا لیاقت ادامه دادن مسیر شهدا را پیدا کنیم.