آتش‌سوزی گسترده یک مسافرخانه در میدان راه‌آهن با یک فوتی

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ دقایقی قبل یک مسافرخانه در حوالی میدان راه‌آهن تهران دچار آتش‌سوزی گسترده شده است و تعداد زیادی از مسافران در آن محبوس شده‌اند. ساعت ۸:۵۵ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان اقامتی ـ تجمعی، در خیابان شوش غربی، نزدیک میدان راه‌آهن به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام […]

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران پویا؛ دقایقی قبل یک مسافرخانه در حوالی میدان راه‌آهن تهران دچار آتش‌سوزی گسترده شده است و تعداد زیادی از مسافران در آن محبوس شده‌اند.

ساعت ۸:۵۵ صبح امروز یک مورد آتش‌سوزی در یک ساختمان اقامتی ـ تجمعی، در خیابان شوش غربی، نزدیک میدان راه‌آهن به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به‌سرعت آتش‌نشانان پنج ایستگاه آتش‌نشانی به‌همراه چندین دستگاه نردبان هیدرولیکی، خودروی حامل تجهیزات تنفسی و تانکر آب به محل حادثه اعزام شدند.

محل حادثه یک مسافرخانه (یک طبقه همفک و دو طبقه روی همکف) بود که به‌گفته مالکان ۵۰ تا ۶۰ اتاق داشت؛ در طبقه بالایی آن حدود ۱۰ تا ۱۵ اتاق شعله‌ور شده بود و آتش به سقف‌های شیروانی بالایی نیز سرایت کرده بود.

آتش از پنجره‌ها به بیرون می‌زد و حدود ۳۰ نفر در مسافرخانه حضور داشتند. بر اثر شدت دود و آتش، دیواره‌ها، راه‌پله‌ها و سقف‌ها تخریب شده بود اما آتش‌نشانان عملیات را آغاز کرده موفق شدند آتش را تحت کنترل خود درآورند.

بیش از ۲۰ نفر توسط آتش‌نشانان با استفاده از نردبان هیدرولیکی و از طریق راه‌پله‌ها به‌سلامت به خارج از ساختمان انتقال یافتند.

به‌گفته سید جلال ملکی؛ سخنگوی آتش‌نشانی تهران، این حادثه تاکنون یک فوتی (مردی حدوداً ۵۰ساله) داشته است، یک نفر با سوختگی شدید از دل شعله‌های آتش خارج شده است و سه تا چهار نفر نیز دچار دودگرفتگی شده‌اند.