جامعه و فرهنگسیاست و اقتصاد

یک مسئول در راهداری قم: پل زیرگذر راهجرد – سلفچگان به بهره برداری رسید

پایش روز - رئیس اداره نگهداری ابنیه راه‌های اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم گفت: طرح احداث پل باکسی زیرگذر راهجرد - سلفچگان، به طول ۱۲ و ارتفاع ۵.۴ متر و با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری پایش روز به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای قم، جعفر اویسی در گفت و گویی افزود: در راستای ارتقای سطح خدمات و تامین ایمنی حداکثری در یکی از مهمترین کریدورهای جاده‌ای کشور، طرح احداث پل زیرگذر راهجرد، اجرا شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

رئیس اداره ابنیه راه‌های قم اظهار داشت: ترافیک چشمگیر بزرگراه راهجرد – سلفچگان، از سویی و نزدیکی روستای پرجمعیت راهجرد با این محور از سویی دیگر، موجب اجرای طرح‌هایی در قالب طرح‌های امانی – پیمانی را در این قطعه از بزرگراه فراهم آورده است.

اویسی طرح استقرار نیوجرسی‌های مفصلی به موازات روستا و جاده را در زمره این طرح‌ها دانست و افزود: پس از مطالعه‌های صورت گرفته و پی‌گیری‌های مستمر، طرح احداث یک دستگاه پل زیرگذر در مجاورت روستای راهجرد از سال ۹۹ در دستورکار قرار گرفت.

وی به مشخصه‌های فنی طرح اشاره کرد و افزود: عرض دهانه پل هشت متر، ارتفاع ۵.۴ متر و طول آن نیز قریب ۱۲ متر می‌باشد.

اویسی به اقدام‌های صورت گرفته در راستای احداث پل زیرگذر راهجرد پرداخت و یادآور شد: سازه پل از نوع باکس بتنی و پیش ساخته بوده که به طور همزمان با دیواره‌های برگشتی (دستک‌های طرفین پل) اجرا شد.

رئیس اداره نگهداری ابنیه راه‌های قم بیان داشت: اجرای قرنیز تک شیب بتنی مسلح، استقرار نیوجرسی‌های مفصلی، اجرای خاکریز و روکش آسفالت از دیگر اقدام‌هایی است که در راستای احداث این پل صورت گرفته است.

اویسی هزینه اجرای طرح را حدود ۲۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در ابتدا، میزان اعتبار تخصیصی ۱۴ میلیارد ریال بوده که در طول مدت اجرای طرح به دلیل اضافه شدن برخی موارد این مبلغ افزایش پیدا کرده است.

وی از کاربران جاده‌ای و اهالی روستای راهجرد که در تمام مدت اجرای این طرح، همکاری مناسبی با عوامل دست اندرکار داشته‌اند قدردانی و بیان کرد: احداث این پل زیرگذر ضمن رفع یکی از نقاط حادثه خیز در سطح راه‌های استان، زمینه آمد و شد ایمن اهالی، وسایل نقلیه و  احشام روستا را فراهم آورده است.

راهجرد، روستایی از توابع بخش سلفچگان استان قم است که تا مرکز شهر قم حدود ۵۰ کیلومتر فاصله دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا